More

ΠΡΟΣΦΑΤΑ

Σπουδαία νίκη για τη Λαμία, 1-0 τον Άρη

Την πρώτη της νίκη στην εφετινή Super League πανηγύρισε την Κυριακή η Λαμία.

Η ομάδα του Βόκολου, χάρη σε γκολ του Καρλίτος (38′), επιβλήθηκε στην έδρα της με 1-0 του Άρη, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος, φτάνοντας τους 4 βαθμούς.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Στον αντίποδα στο… μηδέν παρέμειναν οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι μετά την ήττα στο Ηράκλειο έφυγαν με άδεια τα χέρια και από την πρωτεύουσα της Φθιώτιδας.

Στο 36ο λεπτό ο Καρλίτος σκόραρε ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Εντούτοις δύο λεπτά αργότερα το γκολ του Ισπανού μέτρησε κανονικά, κι έτσι το συγκρότημα του Βόκολου προηγείται με 1-0 των «κιτρινόμαυρων».

Στο 58ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο 2-0, καθώς είχαν δοκάρι σε σουτ του Τσιλούλη.

Λαμία-Άρης 1-0

Γκολ: 38′ Καρλίτος (Λαμία)

Κίτρινες: Νούνιες (Λαμία), Φεράρι (Άρης), Μορόν (Άρης), Λόνγκο (Λαμία), Κάρλσον (Άρης), Σιμόν (Λαμία)

Κόκκινες: 90+3′ Σιμόν (Λαμία)

Δοκάρια: 58′ Τσιλούλης (Λαμία)

Λαμία: Κοσέλεφ, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Παούλαβετς, Σιμόν, Στάνκο (76′ Τζανδάρης), Νούνιες, Σλίβκα, Μαρτίνεθ (62΄Τόσιτς), Καρλίτος (76′ Λόνγκο), Τσιλούλης (62΄Ακούνια)

Άρης: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια (75′ Οντουμπάτζο), Νταρίντα (84′ Ζαμόρα), Τζούρασεκ (46΄Ντουκουρέ), Ρουπ (75′ Πάβιτσιτς), Κάρλσον, Μενέντες (84′ Χριστοδουλόπουλος), Μορόν