spot_imgspot_img
More

ΠΡΟΣΦΑΤΑ

Γερμανία: Φινάλε θρίλερ στο Μπόχουμ, 2-2 με τη Μάιντς

Φινάλε απαγορευμένο για… καρδιακούς είχε το εναρκτήριο ματς της 9ης αγωνιστικής της Bundesliga, ανάμεσα σε Μπόχουμ και Μάιντς. Μέχρι το 90΄+5 οι γηπεδούχοι κρατούσαν «αγκαλιά» το πρώτο τους εφετινό «τρίποντο», αλλά με το buzzer beater του Κράους οι φιλοξενούμενοι έσωσαν την παρτίδα και με το τελικό 2-2 οι δύο μονομάχοι παραμένουν χωρίς νίκη από την έναρξη της περιόδου.

Η ομάδα του Τόμας Λετς θα μπορούσε να πει κανείς ότι στο σημερινό ματς δεν είχε καθόλου την τύχη με το μέρος της. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Στόγκερ στο 21΄, στο 47΄ σκόραρε ξανά με τον Μπροσίνσκι, αλλά το γκολ δε μέτρησε με την χρήση του VAR και στο 59΄ είδε τον Σλότερμπεκ να αυτογκόλ να ισοφαρίζει τη Μάιντς.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Ο 26χρονος αμυντικός, όμως, φάνηκε να «παίρνει το αίμα του πίσω» στο 82΄, όταν με κεφαλιά σκόραρε για δεύτερη φορά, αλλά ούτε τότε δεν ήταν γκολ… νίκης για την Μπόχουμ.

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κράους «πάγωσε» το «Βονόβια», «γράφοντας» το τελικό 2-2.